Wypowiedzenie opłaty może dotyczyć tylko całej nieruchomości!!!

Jak pisałem w poście z dnia 25.03.2013 r. (Czy można wypowiedzieć opłatę roczną za użytkowanie wieczyste tylko za część nieruchomości?) wypowiedzenie dotyczące opłaty rocznej winno dotyczyć jedynie całej nieruchomości a nie poszczególnej działki.

W dniu 15.05.2013 r. Sąd Najwyższy w sprawie III CZP 24/13 na pytanie„Czy aktualizacja opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego, dokonywana na podstawie art. 78 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010 roku, Nr 102, poz. 651 ze zm.) może dotyczyć jednej lub kilku działek ewidencyjnych, stanowiących jedynie część nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste?”] podjął uchwałę następującej treści: „Aktualizacja opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego może obejmować wyłącznie całą nieruchomość gruntową dla której prowadzona jest odrębna księga wieczysta.”

r.pr. Dariusz Śmiłek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s